Wiadomości Sportowe: Jan Eydenzon Jest Zwycięzcą Mistrzostw Rosji

Spisu treści:

Anonim

Wiadomości sportowe: Jan Eydenzon jest zwycięzcą mistrzostw Rosji

A „okręty podwodne” z Omska zebrali całą kolekcję nagród

Ogólnorosyjskie zawody w sportach podwodnych odbywają się od 25 do 29 stycznia na 50-metrowym basenie Czelabińsk "Stroitel". Juniorzy i juniorzy w wieku 14-17 lat oraz chłopcy i dziewczęta w wieku 12-13 lat rywalizują w pływaniu z płetwami, pływaniu w płetwach klasycznych i nurkowaniu. W zespole z regionu Omska dwóch sportowców zostało już laureatami zawodów w najmłodszych z tych kategorii wiekowych.

Maria Badilova czterokrotnie wspinała się na podium. Pierwszego dnia zdobyła 2 srebrne medale - na dystansach 100 i 800 metrów w płetwach. Drugiego dnia dołożono do nich kolejne 2 srebrne medale - Maria była druga w biegu na 50 metrów z płetwami, a także w biegu na 200 metrów z płetwami. Artem Kornienko zdobył kolejne 2 medale. Zdobył brąz na 200 i 400 metrów w klasycznych płetwach.

W stolicy Udmurcji trwa walka o nagrody mistrzostw Rosji w strzelectwie wiatrówkowym oraz ogólnorosyjskich zawodów w strzelectwie wiatrówkowym i strzelectwa małokalibrowego wśród sportowców poniżej 21 roku życia. Do Iżewska przyjechało ponad 400 uczestników z 39 regionów kraju.

28 stycznia w ramach mistrzostw Rosji rozegrano medale w strzelaniu z wiatrówki do ruchomego celu na dystansie 10 metrów. Mistrz sportu Rosji Yan Eydenzon, reprezentujący region Omska, został najlepszym w tej dyscyplinie. Nasz Arseny Shishigin, który zdobył „brąz”, również stanął na podium. Drugie miejsce zajął Nikita Oreshkov z terytorium Krasnojarska.

Tak więc dzisiaj zespół regionu Omsk ma już 3 „cokoły”. Przypomnijmy, że 27 stycznia Kirill Altukhov zdobył brązowy medal w ćwiczeniu „Wiatrówka, strzelanie do ruchomego celu na odległość 10 metrów”.

Na zdjęciu: serwis prasowy Ministerstwa Sportu.